Náš příběh

Jak šel čas a my šli s ním.

1980

TEHDY TO CELÉ ZAČALO

Všechno to začalo u táty, který je zkrátka celý život pivovarský. Vystudoval klasiku, SPŠPT Podskalskou. V pivovarech si prošel asi všechny „zastávky“ ... od sladovny přes varnu a sklep až k samotnému rozvozu piva.

golcuv-jenikov rampusak vedra
1984-1989

TÁTŮV PRVNÍ PIVOVAR

Pracovat začínal v (dnes již neexistujícím) pivovaru v Golčově Jeníkově a to jako pomocník sklepmistra. Přes všechny možné zastávky v pivovaru se zde vypracoval až na mistra výroby.

vedra kutna hora rampusak
1989-1990

DRUHÁ ŠTACE - KUTNÁ HORA

Jeho druhou štací v pivovarském životě byl pivovar v Kutné Hoře kde pracoval rok jako podsládek, možná bychom tu byli doteď, ale osud tomu chtěl jinak ...

1990 - 2010

HLINSKO

Táta se dostal do pivovaru Rychtář v Hlinsku, kde poté, co jsme se ségrou narodili, začala pracovat i mamka. Za jeho působení se to v Hlinsku fakt změnilo, rekonstruovalo se, investovalo a inovovalo se v pivovaru snad všechno co šlo, pivovar rostl a vzkvétal. Táta totiž svému řemeslu, které fakt miluje, dával vždycky doslova všechno. V pivovaru byl doslova pořád (i vzhledem k tomu, že jsme tu vždy bydleli). Po večeři mizel a domů se vracel s tou nádhernou typickou vůní toho, když projdete celým pivovarem. A takhle to šlo v Hlinsku 20 let.

2007

ODKOUPENÍ DOBRUŠSKÉHO PIVOVARU

Když se tátovi naskytla příležitost odkoupit pivovar v Dobrušce, neváhal.

Tady začal žít svůj sen úplně vlastního pivovaru. Denně jezdil ráno z Hlinska do Dobrušky a večer se vracel zpátky. Cestou rozvážel svoje pivko k prvním odběratelům. Zatím stále pracoval v Hlinsku jako sládek.

2010

STĚHOVÁNÍ DO PIVOVARU

Postupem času mamka ukončila práci v Hlinsku a přestěhovali jsme do pivovaru v Dobrušce a mohli to rozjet "na plno" ...

2012

RYZE RODINNÝ PIVOVAR

Vzhledem k tomu, že pivovar stále zvyšoval a dále také zvyšuje svůj výstav, netrvalo dlouho a další do kolektivu „rodinného pivovárku“ přišla po mně i moje starší sestra. A tak jsme tu všichni, celá rodina a dostáváme tak jménu rodinný pivovar.

2018

PIVOVARSKÁ RODINNA SE ROZŠIŘUJE

Rodina nejsme ale jen my 4. Naše pivovarská rodina má dnes dalších 20 členů, kteří s námi v pivovaru pracují. Společně píšeme příběh a novodobou historii našeho milovaného pivovaru.

varna 1936 rampusak dobruska
2019

REKONSTRUKCE

Za dobu co bydlíme v Dobrušce, se pivovar hodně změnil. Proběhla spousta rekonstrukcí, rozšířil se sortiment piv a produkci se snažíme stále posouvat dopředu. Všechny počáteční investice do pivovaru šly z našich rodinných financí, a tak si moc si vážíme přízně každého našeho odběratele...

Dnes

RAMPUŠÁK JAK HO ZNÁTE

Dobrušské pivo je, troufneme si říct po kraji již celkem známé.

Dobrušský pivovar zase „žije“!

A tak tomu „Dej Bůh štěstí“ bude snad i nadále, alespoň my se o to budeme ze všech sil dále snažit. Za všechny v pivovaru z celého srdce děkuji také za přízeň a podporu. Dáváte nám chuť jít dále, stále něco nového vymýšlet a jsme moc rádi, že vás můžeme něčím překvapovat.

Dej Bůh štěstí!

Jakub Vedra